Балашов: Як стати багатим і прийти до влади?

Геннадий Балашов

Балашов: Як стати багатим і прийти до влади?
Балашов: Як стати багатим і прийти до влади?

Факти ICTV поговорили з переможцем категорії Бізнес-блогери рейтингу Топ-100 блогерів України Геннадієм Балашовим про те, як заробляти в Україні, про блогерство і про те, якою буде наступна влада.

 

балашов факты.JPG

 

Українського підприємця і політичного діяча Геннадія Балашова українці обрали найкращим в категорії бізнес-блогери рейтингу Фактів ICTV Топ-100 блогерів України 2016.

Що ж говорив бізнесмен про майбутнє України, заробіток і перспективи Facebook – читайте далі.

– Геннадію, ви дуже активні у Facebook, але на вулиці ваші акції мають точковий характер. Їх не можна назвати масовими. Чи можна стати успішним політиком в Україні за допомогою соцмереж?

– Мені вдається доносити свої ідеї тільки через соціальні мережі та YouTube. Для засобів масової інформації я закритий: не показують, не запрошують.

З 2010-го я даю важливі рекомендації з ведення бізнесу. А популярним мене зробили книга “Як стати авантюристом? Роздуми мільйонера” і авторські радіопередачі, які були настільки відвертими, що багато людей спочатку сперечалися зі мною з піною у рота.

Здоровий прагматизм викликав хвилю емоцій у наших задуренних злодійським держапаратом громадян.

І в книзі, і в радіошоу я даю прості і зрозумілі поради. Наприклад:

  • Якщо хочете заробляти, переміщайтеся в місця скупчення грошей – центральні райони, багаті міста і країни.

  • Спілкуйтеся з людьми, у яких вони є, і без жалю прощайтеся з тими, хто не націлений на майбутнє і тільки витрачає ваш час.

  • Думайте про вигідність вашої послуги або товару з точки зору трьох критеріїв: дешевше, швидше, якісніше.

  • Підсилюйте свій бізнес, свою особистість, постійно розвивайтеся.

  • Стартовий капітал людини – це вона сама з її знаннями, здібностями і мріями.

– І як змінилося ставлення аудиторії до вас за ці 7 років?

– Коли я тільки починав розповідати, як насправді ведеться бізнес в Україні, що підприємництво буквально стало у нас авантюризмом, люди вважали, що це неправда, що я – цинік і позер.

Але з часом вони впевнилися в моїх словах, і посипалися подяки. Досить часто я отримую відгуки про те, що прочитавши мої книги, подивившись відео в YouYube, люди переїхали зі своєї Оторвіколесовкі і почали заробляти.

Ті, хто почав користуватися моїми порадами, отримали результат.

У нашій країні мало хто може собі дозволити говорити правду про те, як складно вести бізнес в зарегульованій законами Україні, а я говорив і продовжую це робити сьогодні.

Люди дуже цінують відвертість, так що з часом у мене сформувалася аудиторія. І сьогодні частина цих людей стали членами моєї партії 5.10.

Це мої однодумці, які разом зі мною борються за те, щоб українці почали заробляти.

– Є конкретні приклади результатів, які люди досягли, завдяки вам?

– Так, і їх дуже багато. Нещодавно, наприклад, один хлопець зайшов до мене в офіс. Сказав, що живе за моєю книгою і завдяки їй почав заробляти. Він приніс гроші, щоб віддячити мене за працю і вкласти в політичну партію 5.10.

Тепер багато хто так робить, адже ці прості поради рятують людей від розорення.

– Крім бізнес-порад ви робите політичні та економічні прогнози. Ви передбачили колапс української банківської системи?

– Ще 7 років тому ми говорили, що ситуація з банками в Україні буде такою, але тоді всерйоз люди це не сприймали. Зараз банки “накрило”.

– Рік тому з вами спілкувався мій колега. Ви сказали йому, що наступний лідер України прийде з Facebook, але це точно буде не Лещенко і не Найєм. Щось змінилося за рік?

– Так, наступна влада прийде з Facebook, з відкритої соціальної мережі.

Аудиторія телевізійних каналів поступово звужується. По-перше, телеканали розвалюються, по-друге, у них падає якість.

Деякі ЗМІ почали використовувати інформацію з YouTube і Facebook, тому що там вона з’являється оперативніше. Фактично це є визнанням їх неспроможності.

А поруч йде зовсім інше, реальне життя, без редакторських правок.

Тому соціальні мережі показують божевільне зростання. Там люди обговорюють справжні проблеми. Соціальна мережа рано чи пізно поглине телебачення.

Незабаром відбудеться дроблення аудиторії соцмережі. І ті політики і політичні сили, які це дроблення ідеологічно освоять, захоплять всю політичну сферу України.

– І як соціальні мережі поглинуть ТБ?

– З початку появи Facebook можна було порівняти з племенами первісних дикунів. Користувачі забігали когось поображати, покидати каміння один в одного і втекти назад в свою печеру.

Потім люди почали використовувати Facebook як майданчик для своїх спільнот-племен. Створювалися групи за інтересами, сторінки, спілкування за інтересами, обмін корисними посиланнями стало переважаючим.

Згодом до роботи в Facebook підключилися компанії. Соцмережа почав використовувати в своїх інтересах бізнес.

Наступна стадія, до якої ми поки не дійшли, це формування міст. І у міст обов’язково повинен бути князь, управлінець. А потім уже з’являться країни.

Як саме це буде виглядати, сказати складно. У будь-якому випадку мова йде про об’єднання розрізненої аудиторії соцмереж в якісь метагрупи.

– Знайомі, які вас підтримують, просили мене уточнити кілька моментів. Ви пишете пост на захист Сергія Лещенка, репостите Анатолія Шарія, плюс підтримуєте депутата Олександра Онищенка… Складається враження, що ви хочете всім сподобатися. Це так?

Олександр ОНИЩЕНКО

- Олександр Онищенко – перший олігарх, який вступив в партію 5.10. Крім того, ця людина володіє цінними відомостями про великі державні корупційні схеми. Звичайно, для нас його інформація дуже важлива.

Всі в Україні знають про те, що на держпідприємствах крадуться колосальні кошти. А Онищенко викриває конкретні схеми і розповідає, хто саме краде і куди відносить гроші. Це сенсаційна інформація, яку практично повністю ігнорують наші телеканали.

Анатолій ШАРІЙ

Анатолій Шарій на сьогодні – один з найбільш патріотичних і професійних журналістів України. Тому він не подобається нашим так званим патріотам і тим, кого він “лає”. Він розкриває очі на неприємну правду, вказує на гнійники у владі, і це, звичайно, не подобається тим, хто хоче “пишатися”.

– А його подача?

– Подача у нього сучасна, адаптована для користувачів Facebook і YouTube. Анатолій постить чистий тролінг, а це найкраще “проходить” в інтернеті. Якщо він залишить цю манеру подачі, його просто перестануть дивитися. Питання не в тому, як він каже, а в тому, що саме він говорить. Шарій викриває ЗМІ і владу, і в цьому його цінність.

До того ж я як блогер високо ціную досягнення Шарія. У нього майже мільйон підписників в YouTube, у мене – 130 тисяч.

Але для мене, на відміну від Шарія, важливо до троллінгу причепити ідеологію. Я вважаю безглуздим заняттям весь час просто критикувати, як робить Шарій. Потрібно пропонувати і шляхи вирішення проблеми.

Сергій ЛЕЩЕНКО

А ось Лещенко – один із найкращих журналістів України. Він стійкий, хваткий, примудряється добувати важливу інформацію, що викриває владу.

Лещенко ризикує своїм життям, в той час як інші журналісти у Верховній Раді підібрали хвости. Той же Найєм мовчить, бо намагається ужитися в політичних лавах і не бажає сваритися з коаліцією.

Перед Лещенком я знімаю капелюх. Коли ви просто займаєтеся політикою – це одне, а коли ви особисто викриваєте небезпечних людей – це зовсім інша справа. Адже вони легко можуть усунути будь-яку перешкоду на своєму шляху.

Але, незважаючи на це, Лещенко, як Гонгадзе, продовжує скаженно викривати владу.

– По вам вдарила економічна криза? Скільки ви втратили за останні кілька років?

– Ударила і сильно. Скоротилися надходження в бюджет моєї компанії в 5 разів. Відповідно, ми стали отримувати в 3 або 4 рази менше.

Але не можу сказати, що я менше заробив за цей час. Справжній підприємець заробляє навіть під час кризи.

Коли кризи немає, заробляють всі, але в різних пропорціях. А під час кризи з’являються справжні підприємці.

Потрібен божевільний креатив і енергія, щоб вести бізнес і продавати, коли у людей немає грошей.

– Що зміниться в 2017-му?

– У 2017-му буде проведена лібералізація банківської системи. Відкриття фінансового ринку України вже погоджено з Європою і світом. А як тільки банківська система відкриється, почнеться реальне інвестування в економіку.

Тому ми приречені на економічне зростання!

Тут я погоджуся з урядом – економічне зростання буде, але не завдяки роботі депутатів Верховної Ради, а всупереч.

Є світове економічне зростання. Світ буде вкладати в економіку більше грошей. А якщо є гроші, значить, є бізнес.


Валерія Маліцька